Bitdefender Antivirüs ile Üstün Performans
6 Temmuz 2015
Bize nasıl bir toplum olduğumuzu hatırlatan kamu spotları
10 Temmuz 2015

Neden Dijital Pazarlama

Neden-Dijital-PazarlamaDijital pazarlama bir satış yöntemi değil; ulaşılan sonuçları sayesinde satış artışı sağlayan, bir ilişkilendirme ve iletişim sürecidir. Dijital Pazarlama, rekabet avantajı için yeni kaynaklara ulaşımı kolaylaştırma, aracısız dağıtım modeli, tedarik zincirinin optimizasyonu, yeni iş modelleri üretilmesi, ulaşılmamış alt segmentleri de hedefleyebilme, pazarı daha verimli kullanmak, daha dürüst ve şeffaf pazar döngüsü gibi avantajları da beraberinde getirmiştir.

Geleneksel pazarlama anlayışında ürün ve hizmet çeşitleri birebir sıcak satış yöntemiyle tüketicisiyle buluşmaktadır.

Dijital pazarlama sektöründe ise internet global bir pazar olarak ele alınmakta, alıcı ve satıcı bu platform üzerinden ticaretini gerçekleştirmektedir.

Neden Dijital Pazarlama?

Dijital platformlar geleneksel pazarlamaya oranla daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlar. Bu yöntem sayesinde hedef kitlenizin bilgilerine dilediğiniz yerde ve dilediğiniz zamanda erişebilirsiniz. İnteraktif özellikteki bu sistem müşterilerinizin anlık tepkilerine, taleplerine ve önerilerine anında yanıt verebilme özelliği sunmaktadır. Dijital pazarlamaya paralel olarak dijital medya da hızla gelişim kaydetmektedir.

Dijital-pazarlamaDijital sektör platformu giderek eğlence, haber, alışveriş, ve sosyal etkileşimin bir arada yaşandığı geniş kapsamlı bir ortama dönüşmektedir. İnsanlar güvenebilecekleri bir marka, ürün ve hizmet talep etmektedir. Ayrıca artık tüketiciler ürün ve hizmetini satın aldıkları firmaları tanımak bu firmalarla birebir iletişim kurmak istemektedir. Tüm bu aşamalarda dijital pazarlama sizi ve firmanızı hedef kitlenizin gözünde prestij sahibi bir konuma getirebilir.

Dijital Pazarlama Yöntemleri Nelerdir?

Konumuzun özünde bulunan birkaç başlığa dikkat çekmek adına dijital pazarlama yöntemleri adı altında bazı teknikleri aşağıda açıklayacağız. Bu yöntemler arasında en çok kullanılan 3 strateji pazarlamanın temelini oluşturmaktadır.

Doğrudan Pazarlama

Pazarlama iletişimi, ürün veya hizmetin hedef kitleye uygun bir dille doğru mecra ve zamanda duyurulmasını ilke edinmektedir.

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya pazarlaması (Sosyal media marketing) şüphesiz hızlı gelişimi ve sürekliliği sayesinde geleceğin en etkin pazarlama yöntemi olmaya aday bir kavramdır.

Dijital-Pazarlama-YontemleriE-Posta Gönderme

E-posta gönderme tekniği, belli bir hizmetin hedef kitle olarak belirlenen gruba e-posta yoluyla ulaştırılması anlamına gelmektedir.